Pašvaldības aģentūra „Ķekavas sociālās aprūpes centrs" ir Ķekavas novada Domes pārraudzībā esoša pašvaldības iestāde, kas izveidota 2005. gada 1. februārī saskaņā ar Publisko aģentūru likumu, lai organizētu un sniegtu sociālās aprūpes pakalpojumus Ķekavas novada pašvaldības administratīvajā teritorijā. Aģentūra darbojas uz Nolikuma pamata. Pašvaldības aģentūra „Ķekavas sociālās aprūpes centrs", atbilstoši nolikumam, veic sekojošas funkcijas:
- apzina personu loku sociālās aprūpes un rehabilitācijas pakalpojumu sniegšanai;
- sniedz personām informāciju par tiesībām saņemt sociālās aprūpes pakalpojumus un to sniegšanas kārtību;
- sniedz sociālās aprūpes pakalpojumus,
- konsultē un psiholoģiski atbalsta aprūpējamās personas ģimenes locekļus, ja viņi paši nodrošina personas aprūpi;
- nodrošina ēdināšanu trūcīgām un maznodrošinātām personām Aģentūras ēdnīcā vai piegādā tiem produktus mājās;
- sniedzot sociālos pakalpojumus, nodrošina starpprofesionālu un starpinstitucionālu sadarbību;
- sadarbojas ar nevalstiskajām organizācijām, lai veicinātu iedzīvotāju aktīvu līdzdarbošanos dzīves kvalitātes paaugstināšanai;piedalās projektu izstrādē, papildfinansējuma piesaistei.
Sociālās aprūpes pakalpojumus sniedz:
- Ilgstošās sociālās aprūpes centrs - Ķekavā
- Klientiem mājās - "Aprūpes mājās birojs"
- Dienas centrs - "Gaismas iela"
- Dienas centrs - "Adatiņas" (Daugmalē)
- Sociālās aprūpes centrs "Baldone"
- Dienas centrs - Baldonē
P/A "Ķekavas sociālās aprūpes centra" telpās ir izveidots ergoterapijas un fizioterapijas kabinets. Mērķis ir uzlabot jebkura cilvēka dzīves kvalitāti, darīt iespējamu efektīvu ikdienas aktivitāšu veikšanu paša spēkiem un likt cilvēkam noticēt savām iespējām. Apstiprināti izcenojumi ar Ķekavas novada Domes Saistošiem noteikumiem Nr.9/2010.(skatīt -Tiesību akti)
Bērniem : konsultācijas un nodarbības priekšlaikus dzimušiem mazuļiem, mazuļiem līdz gada vecumam-pozicionēšana, roku funkciju trenēšana, redzes, dzirdes un sajūtu attīstības veicināšana. Pirmskolas vecuma bērniem - ikdienas aktivitāšu (ēšana, ģērbšanās, higiēna, pārvietošanās u.t.t.) iemaņu izvērtēšana un trenēšana, roku funkciju ( sīkās motorikas) trenēšana.Skolas vecuma bērniem- pareizas sēdēšanas pozas veidošana, uzmanības, koncentrēšanās un izziņas spēju izvērtēšana un trenēšana. Ikdienas aktivitāšu, apkārtējās vides un palīgierīču pielāgošana konkrētam klientam, spasticitātes mazināšana, ortožu veidošana un pielāgošana.
Pieaugušajiem: pēc insulta, traumām ar neiroloģiskām un locītavu saslimšanām un citām saslimšanām, kā arī, kuriem ikdienas aktivitāšu veikšana sagādā grūtības- ikdienas aktivitāšu treniņš. Apmācība palīglīdzekļu izmantošanā ikdienas aktivitātēs, aprūpes tehniku apmācība tuviniekiem, locītavu kustības apjoma saglabāšana, izmantojot dažādas aktivitātes. Individuāla darba vietas iekārtošana un novērtēšana.