Kanisterapija dienas centrā "Adatiņas"
Š.g. 25. janvārī dienas centrā "Adatiņas" viesojās kanisterapija. Emocijas, ko cilvēki ieguva saskarsmē ar suņiem, nav aprakstāmas.
Izstāde Dienas centrā "Adatiņas"
Dienas centrā “Adatiņas” iespējams apskatīt Ingas Keirišas izstādi. Tāpat arī iespējams apskatīt Klāras Matisones un bērnu radītos darbus. Priecāsimies Jūs redzēt dienas centrā!
Labestības diena aprūpes centrā
2018. gada novembra mēnesī, Daugmales pamatskolas eko padome kopā ar skolas skolēniem vāca ievārījumu burciņas, kuras 15. novembrī pasniedza Ķekavas sociālās aprūpes centra iedzīvotājiem. Paldies skolotājai Žanetei Ceļmalniecei, kura organizēja šo pasākumu, skolas direktoram Andrim Ceļmalniekam par atļauju organizēt un skolas bērniem, kas piedalījās. Paldies arī Daugmales bērnu folkloras kopai un tās vadītājai Mārītei Juškai un pirmsskolas izglītības iestādes Namiņš bērniem un to vadītājai Vinetai Dangens Grūbei par uzstāšanos ar izrādi"Kas dzīvo NAMIŅĀ"Ķekavas aprūpes centrā.
Interaktīvo nodarbību nedēļa
Interaktīvo nodarbību nedēļa No 20. līdz 24. augustam, pateicoties Ķekavas novada fonda savāktajam finansējumam, desmit bērni ar īpašām vajadzībām apmeklēja Interaktīvo nodarbību nedēļu, kuru īstenoja biedrība „SORBUM”.
Talkojam arī mēs
Sagaidot Lielās talkas dienu, arī Ķekavas aprūpes centrs un Dienas centrs iesaistījās teritorijas sakopšanas talkā.
Spēlējam galda spēles
Aprūpes centra klientiem regulāri tiek organizētas dažādas brīvā laika aktivitātes. Ļoti iecienītas ir galda spēles. Paldies NSUS projekta ziedotājiem par dāvātajām galda spēlēm!
Sadarbība ar NSUS turpinās
Aprīlī Pieaugušo ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas centrā turpinājās biedrības NSUS projekts «Eņģeļa pasts» — «… arī vecie cilvēki sapņo!».
Lieldienas aizvadītas!
Lieldienu pasākuma laikā Mellupu un Plakanciema iedzīvotāji, īpaši bērni un jaunieši, saņēma ļoti vērtīgu dāvanu no Ķekavas futbola kluba «Auda» — futbola vārtus. Tie tika uzstādīti Mellupu sociālās mājas teritorijā.
Pavasaris Mellupu sociālajā mājā
Aprīlis – sulu mēnesis. Bērzu sulas ir novērtējuši arī Mellupu soc. māju iedzīvotāji.
APRILL, APRILL DIENAS CENTRA “LAMPIŅU, T.I., GAISMAS IELA” IZPILDĪJUMĀ
Aprīlis nenāk viens – aprīlis nāk ar jokiem! Lai nu kad, bet aprīlī ir jāsmejas! Tā kā šogad 1.aprīlis bija sestdienā, lielo jokošanos pārcēlām uz pirmdienu, 3.aprīli, taču tas lietas būtību nemainīja.
JAUNUMI MELLUPOS
Skolēnu brīvlaika nedēļā (13.-17.martā) Mellupu, Dzērumu un Plakanciema bērni aicināti uz spēļu pēcpusdienām (plkst.12 – 16) Mellupu sociālās mājas zālē – lai jautri un saturīgi pavadītu laiku, spēlējot dažādas galda spēles.
Februāris – Sveču mēnesis
Dienas centrā «Gaismas iela» tapušas daudz skaistas un krāsainas sveces – pašu lietas! Šis darbiņš (un vēl jo vairāk rezultāts) visiem patika tik ļoti, ka tam tika veltītas pat vairākas dienas.
Kanisterapijas nodarbība aprūpes centrā
6.februārī, pateicoties Ķekavas sociālās aprūpes centra, biedrības NSUS un „Maigais suns" veiksmīgai sadarbībai, atkal varējām izbaudīt lielo draudzīgo suņu labvēlīgo ietekmi uz cilvēku. Kā tas izpaužas – lai runā bildes!
Jau septītais 1.februāris!
1.februārī katru gadu svinam dienas centra jubileju, un šogad tas notika jau septīto reizi. Sveicēji bija ieradušies patiesi kuplā pulkā, un skanēja gan daudz labu vārdu, gan dziesmas.
Decembris Ķekavas Sociālās aprūpes centrā
1. decembrī visus Ķekavas sociālās aprūpes centra, Dienas centra «Gaismas iela» klientus, kā arī darbiniekus ar sirds dziesmām iepriecināja šlāgermūziķis, komponists Kaspars Antess un pianists Anatolijs Livča.
Svētku laiks Dienas centrā
Decembris dienas centrā „Gaismas iela" pagāja, aktīvi gatavojoties Ziemassvētkiem – dekorējām telpas, mācījāmies dziesmas, cepām piparkūkas, taisījām un saiņojām dāvanas. Keramikas darbi dāvināšanai bija tapuši jau laikus – novembrī. Kā katru gadu, arī šogad bijām uzaicināti uz svētku koncertu Rīgas starptautiskajā skolā Ķīpsalā. Bet netrūka pasākumu arī tepat – vai katru dienu kopā ar aprūpes centra iemītniekiem 3.stāva foajē varējām baudīt dažnedažādu Ķekavas un novada kolektīvu un arī attālāku ciemiņu priekšnesumus.
NOVEMBRIS ĶEKAVAS APRŪPES CENTRĀ
Novembra sākumā 98 dzimšanas dienu nosvinēja vecākā aprūpes centra iedzīvotāja Adolfīne Bergmane. Viņa ir dzimusi vienā laikā ar neatkarīgo Latviju. Novēlam Adolfīnei labu veselību un saglabāt savas sirds siltumu un mieru!
Evaņģēlijs dzejas formā
Noslēdzot dzejas mēnesi, pie aprūpes centra klientiem ar savu dzeju viesojās dzejniece Ilona Vaniņa. Viņai Dievs devis īpašu talantu – Labo Vēsti par Jēzu un dvēseles glābšanu, kā arī par dažādiem kristīgas dzīves aspektiem ietvert skaistā, plūstošā un atskaņām bagātā dzejas valodā.
DIVAS NEAIZMIRSTAMAS STUNDAS KOPĀ AR ČETRKĀJAINIEM MĪLUĻIEM
1.oktobrī – Starptautiskajā Senioru dienā Ķekavas sociālās aprūpes centra klientiem tika brīnišķīga, negaidīta dāvana — kanisterapija ar 4 suņu meitenēm. Praktiski tas nozīmēja iespēju pēc sirds patikas samīļot, bužināt, spēlēties vai vienkārši vērot lielos, garspalvainos, draudzīgos suņus.
Krāsainās septembra dienas aprūpes centrā
Pēc garāka, salīdzinoši klusāka un rimtāka vasaras perioda, sākot ar rudeni, Ķekavas sociālās aprūpes centrā atsākusies arī rosīgāka sabiedriskā dzīve. 23.septembrī kopā ar visu Latviju piedalījāmies Olimpiskajā dienā – vingrojām, runājām par fizisko aktivitāšu nozīmi un atskatījāmies uz šī gada Olimpiskajām un Paralimpiskajām spēlēm Riodežaneiro.
Ekskursija uz mini zoo “Līči”
30.augustā Ķekavas aprūpes centra klienti devās uz mini zoodārzu «Līči», kur apskatīja dažādus dzīvniekus. Klienti sajūsminājās gan par lūsi un tā mazuļiem, gan briežiem, lamām un citiem meža un mājas kustoņiem. Prieks bija vērot eksotiskos un mūsu pašu mājputnus. «Līčos» to ir ļoti daudz!
Siguldā viss zied un dzied
2.jūnijā jau 9.reizi Siguldā tika svinēti Dziedāšanas svētki, kuros aicināti piedalīties dienas centru, rehabilitācijas centru un valsts sociālās aprūpes centru klienti.
Sporta diena “Gaujā”
Noslēdzot veselības mēnesi, 6.jūnijā Ķekavas pieaugušo ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas centra klienti Andrejs Krūmiņš, Irēna Dunska un Ļuba Tkačenko tika aicināti piedalīties Sporta dienā Inčukalna novada P/A Sociālās aprūpes mājā «Gauja».
Veselības diena
Maija beigās Ķekavā tika organizēta Veselības nedēļa, un tās ietvaros dažādas aktivitātes Jaunatnes iniciatīvu centra jaunieši bija sarūpējuši arī Aprūpes centra un dienas centra klientiem.
Franču studenti Ķekavas novadā
Maija vidū uz 2 nedēļām Latvijā bija ieradušies vairāk nekā 20 franču studenti, lai projekta „Europass mobilitāte ERASMUS +" ietvaros gūtu jaunu pieredzi un prakses iespējas, iepazīstoties ar izglītības un sociālā darba organizāciju Ķekavas novadā. Studenti tika sadalīti un darbojās dažādās iestādēs – Baložu vidusskolā, bērnudārzā „Avotiņš", „Bitīte" un „Raibā pupa", Jauniešu iniciatīvu centrā Ķekavā un P/A „Ķekavas sociālās aprūpes centrs" (Daugmalē un Ķekavā).
Sveiciens svētkos!
Maijs Ķekavas aprūpes centrā iesācies svētku noskaņās – otrdien par godu Darba svētkiem un Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas gadadienai notika balle, savukārt piektdien muzikāli literārā priekšpusdiena veltīta Mātes dienas tēmai. Lai košs un spirgts ikvienam šis pavasaris!
IEDVESMOJOŠA TIKŠANĀS
Aprīļa pēdējā piektdienā Ķekavas sociālās aprūpes centrā viesojās Rita Krūmiņa – cilvēks, kam ir ko rādīt un ir ko teikt. 84 gadu vecumā Rita vēl ir apbrīnojami moža, aktīva un dzīvespriecīga. Viņas sauklis – „Nost ar vaimanoloģiju!"
APRĪLIS – SPODRĪBAS MĒNESIS
Aprīlis tradicionāli visā Latvijā, tostarp arī Ķekavā, tiek izsludināts par Spodrības mēnesi, kad apkārtnes sakopšanas un labiekārtošanas darbiem pēc ziemas tiek pievērsta īpaši liela uzmanība.
BĒRNI SPORTO, LABI MĀCĀS UN IEPRIECINA VECOS ĻAUDIS
5. aprīlī Ķekavas sociālās aprūpes centrā ciemojās Ķekavas sākumskolas 3.b klases skolēni. Bērni iepriecināja klientus ar jauku, pavasarīgu koncertu un pašu sarūpētu cienastu – keksiņiem.
APRILL, APRILL!
Vēl pavasaris īsti pat nebija sācies, kad dienas centrā „Gaismas iela" izlēmām, ka tāpat kā pērn, arī šogad gribam iestudēt ko tādu, kas 1.aprīlī – Joku dienā — kaut nedaudz liktu pasmaidīt arī ilgstošās aprūpes centra jeb pansionāta iemītniekiem. Un tā nu visu martu no mūsu telpām ik pārdienas atskanēja te jestras ziņģes, te anekdotes un sirsnīgi smiekli, gatavojot priekšnesumus.
Pavasara sagaidīšana Mellupu sociālajā mājā
Pavasara sagaidīšana Mellupu sociālajā mājā.
Lieldienas godam aizvadītas
Klusā nedēļa Ķekavas sociālās aprūpes centrā iesākās ar muzikāli literāro priekšpusdienu. Šoreiz klienti tika aicināti apgūt jaunas dziesmas, saistītas ar kristīgo tematiku, kā arī ieklausīties J.S.Baha skaņdarbos.
Ekskursija uz Dabas muzeju
Īsi pirms Lieldienām dienas centra „Gaismas iela" ļaudis devās uz Dabas muzeju. Tie, kas tajā bija pirmo reizi, jutās patiesi pārsteigti par bagātīgo eksponātu skaitu un atzinīgi novērtēja arī iespēju daudzas lietas un parādības izzināt, izmantojot interaktīvas metodes.
Ūdens diena
22. martā kopš 1993. gada visā pasaulē pēc Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) iniciatīvas tiek atzīmēta Pasaules ūdens diena. Latvijā Pasaules ūdens diena plaši tiek atzīmēta kopš 1996. gada, un tās ietvaros notiek dažādas aktivitātes. Piemēram saullēkta sagaidīšana pie kādas no tuvumā esošas ūdenstilpnes, konferences, lekcijas, eksperimenti u.c.
Starptautiskā sieviešu diena Ķekavas SAC
Ķekavas aprūpes centra klienti, gatavojoties pirmajiem šī pavasara svētkiem — Starptautiskajai sieviešu dienai, iesaistījās radošajā darbnīcā, dekoru gatavošanā. Savukārt, 8.martā, svētku dienas rītā ar jauku koncertu klientus iepriecināja Ķekavas Mūzikas skolas pedagogi.
Jauns transports – jaunas iespējas
Lai nodrošinātu un pilnveidotu alternatīvās sociālās aprūpes pakalpojumus novadā, pašvaldības aģentūras "Ķekavas sociālās aprūpes centrs" Aprūpei mājās nupat iegādāts specializētais autotransports ar speciālu aprīkojumu klientu pārvadāšanai.
Meteņi, armija un pankūkas
23. februāra pēcpusdienā Aprūpes centra klientes par godu Meteņdienai cepa pankūkas, savukārt vīri tika aicināti uz vīrišķīgām sarunām un atmiņām. Klienti dalījās stāstījumos par armijā pavadītajiem gadiem un piedzīvojumiem.
Sirsnīgi sveicieni Valentīndienā!
Mellupu sociālajā mājā, gaidot Valentīndienu, ir uzplaucis mīlestības koks, kas priecē gan sirdis, gan acis.
DC „Gaismas iela” aprit 6 gadi
1.februārī Ķekavas dienas aprūpes centram „Gaismas iela" apritēja 6 gadi. Esam pateicīgi, ka jau sešus gadus varam būt kopā ikdienā un svētku reizēs, viens otram palīdzot, viens otru uzmundrinot un atbalstot.
Dāvanā - 100 skaistu kalendāru
Janvāra beigās pieaugušo ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas centrā pēc ikmēneša klientu sapulces katrs saņēma SIA «Jaspids» dāvinājumu — skaistu sienas kalendāru 2016.gadam.
Sveču diena
2.februārī Ķekavas sociālās aprūpes centrā atzīmējām Sveču dienu.
Uzmanību – gripa!
Pieaugušo ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas centra klienti 27.janvārī tikās ikmēneša sapulcē
Pārsteigums brīvdienās
30. janvārī Ķekavas aprūpes centra klientus ar jauku koncertu un pārsteigumiem iepriecināja biedrības «Raduga 2005» (Rīga) dejotāji, dziedātāji un vienkārši labdari.
Lai priecīgāks prāts!
Ilgstošās sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas centra klienti labprāt iesaistās dažādās aktivitātēs. Jauno gadu iesākot, aprūpes centra klienti izspēlēja pasaku «Rācenis».
Jānis Paukštello un Žoržs Siksna – Ķekavā!
Veco gadu aizvadījām ar mūzikas skaņām un arī jauno iesākām ar mūziku. 30.decembrī ilgstošās aprūpes un dienas centra darbinieki pulcējās uz atpūtas un sadraudzības pēcpusdienu, kuras iesākumā mūs gaidīja pārsteigums – bija ieradies aktieris Jānis Paukštello! Klātesošos viņš sveica gan ar dziesmām, gan jokiem, gan dažādu interesantu dzīves atgadījumu atstāstu.
Mūzika jaunajā gadā
Ceturtdien, 21.janvārī plkst.15 aicinām uz labdarības koncertu Ķekavas sociālās aprūpes centra 3.stāva foajē. Pie mums viesosies dziedātājs Žoržs Siksna un Jelgavas Tirkīza kora ansamblis.
  Drukāt