Decembris Ķekavas Sociālās aprūpes centrā

1. decembrī visus Ķekavas sociālās aprūpes centra, Dienas centra «Gaismas iela» klientus, kā arī darbiniekus ar sirds dziesmām iepriecināja šlāgermūziķis, komponists Kaspars Antess un pianists Anatolijs Livča.

Jau nākamajā dienā, 2.decembrī, aprūpes centra iedzīvotājus ar dāvanām — riteņkrēslu, mandarīniem un sienas kalendāriem — pārsteidza biedrības Ladies Circle Latvia pārstāves, kuras pastāstīja par savu organizāciju un labdarības mērķi.

Visu mēnesi strādāja «Eņģeļu pasts», kuru organizēja labdarības biedrība NSUS (No sirds uz sirdi) un kurā iesaistījās cilvēki no 15 pasaules valstīm. Aprūpes centra iedzīvotāji saņēma daudz laba vēlējumu Ziemassvētkos un Jaunajā gadā no saviem «eņģeļiem». Pateicoties šai pašai biedrībai, 9.decembrī varējām baudīt Ulbrokas vidusskolas tautas deju ansambļa temperamentīgo sniegumu. Viņi bija sarūpējuši arī dāvanas – gan klientiem, gan darbiniekiem. (Vairāk info old.nsus.lv/projekti/kekavas-novads.html)

Tikai dažas dienas vēlāk – 13.decembrī – mūs apciemoja sengaidītie un jau iemīļotie viesi no Vācijas, Ķekavas sadraudzības pilsētas Bordesholmas. Kā vienmēr, tika klāts gan galds, gan izdalītas dāvanas, dziedātas dziesmas vācu un latviešu mēlē, un – kā pārsteigums – kopīga ciemiņu, darbinieku un klientu ekskursija uz saldumu fabrikas «Laima» muzeju.

Adventa laika 4.svētdienā aprūpes centru atkal piepildīja skanīgas balsis. Šoreiz tās bija «Vēja meitenes» – Misas (Vecumnieku novads) tautas nama sieviešu vokālais ansamblis, ko vada mūsu pašu sociālā darbiniece Olga.

Pēdējā pirmssvētku nedēļa pagāja īpaši rosīgi, 19.decembrī uzņēmām bērnus no Pļavniekkalna skoliņas, bet 21.decembrī – Ķekavas vidusskolas skolotājus. Gan vieni, gan otri iepriecināja ar dziesmām un pašgatavotām dāvaniņām. Šais dienās tika pušķota arī egle un ceptas piparkūkas, bet 22.decembrī svinējām eglīti kopā ar Ķekavas Jaunatnes iniciatīvu centra teātra grupu un Rūķi, kas bija ieradies ar lielu dāvanu maisu.

27.decembra rītā svinējām dievkalpojumu Doles-Ķekavas ev.lut.draudzes gana Arņa Eltermaņa vadībā, bet pēcpusdienā noklausījāmies bērnu vokālā ansambļa «Cīrulītis» koncertu. Klausītāju rindās sēdēja arī 3 spāņu jaunieši, kas ar sajūsmu uzņēma bērnu sniegumu, bet pēc tam iepazīstināja ar sevi, pastāstot par mērķi, kāpēc ieradušies Latvijā – lai piedalītos Eiropas kristīgo jauniešu tikšanās programmā, kas notika Rīgā un tās apkārtnē, arī Ķekavā.

  Drukāt