DIVAS NEAIZMIRSTAMAS STUNDAS KOPĀ AR ČETRKĀJAINIEM MĪLUĻIEM

1.oktobrī – Starptautiskajā Senioru dienā Ķekavas sociālās aprūpes centra klientiem tika brīnišķīga, negaidīta dāvana — kanisterapija ar 4 suņu meitenēm. Praktiski tas nozīmēja iespēju pēc sirds patikas samīļot, bužināt, spēlēties vai vienkārši vērot lielos, garspalvainos, draudzīgos suņus. Tas raisīja daudz pozitīvu emociju. Interesanti, ka suņi patstāvīgi atrada arī istabiņās palikušos, gulošos klientus un veltīja katram no viņiem uzmanību.

Šeit arī raksts, foto un video biedrības NSUS («No sirds uz sirdi») mājaslapā:

INFORMĀCIJAI (no biedrības NSUS interneta vietnes):

Canisterapija — suņa un cilvēka savstarpējās iedarbības radīta atveseļošanās stimulācija.
Terapija ar suni ir vēlama:
a) novājinātu funkciju stimulēšanai, motorikas un uztveres trenēšanai, psihiskā stāvokļa regulēšanai;
b) visa vecuma cilvēkiem pēc negatīva stresa, fiziskas vai garīgas traumas.

Saskares un vizuālā kontaktā rodas jauni uzbudinājumi neironu kairinājumi, kas brīnumainā veidā normalizē orgānu un funkciju darbību. Jau pēc ceturtās tikšanās reizes novērojamās izmaiņas; hiperaktīvie un grūti kontrolējamie bērni kļūst mierīgāki, mazaktīvie darbīgāki, agresivitātes mazināšanās u.t.t.

Bērniem ar kustību traucējumiem rodas vēlēšanās darbināt problemātiskās daļas. Katrs cilvēks ir īpašs un iedarbības veids un rezultāts būs savādāks.

Canisterapija spēj darīt brīnumus un palīdzēt atveseļoties gan bērniem, gan pieaugušajiem. Glāsts, skatiens vai pat vienkārši klātbūtne var būt dziedējošāka par tablešu kalniem – tas jau sen vairs nav tikai tautas dziednieku padoms, bet arī zinātniska atziņa. Pagājušā gadsimta vidū sākās pirmie pētniecības darbi, skaidrojot, kādu iespaidu uz dažādām slimībām atstāj dzīvnieku klātbūtne. Rezultāti pārsteidz – izrādās, ka daktera talants piemīt gan papagaiļiem, gan delfīniem, gan zirgiem, bet jo īpaši – suņiem.

  Drukāt