Krāsainās septembra dienas aprūpes centrā

Pēc garāka, salīdzinoši klusāka un rimtāka vasaras perioda, sākot ar rudeni, Ķekavas sociālās aprūpes centrā atsākusies arī rosīgāka sabiedriskā dzīve. 23.septembrī kopā ar visu Latviju piedalījāmies Olimpiskajā dienā – vingrojām, runājām par fizisko aktivitāšu nozīmi un atskatījāmies uz šī gada Olimpiskajām un Paralimpiskajām spēlēm Riodežaneiro.

Dažas dienas vēlāk dienas centra „Gaismas iela" telpās pulcējāmies uz pasākumu „Manas dzīves skolotāji". Atcerējāmies gan savas skolas gaitas un skolotājus, gan citus nozīmīgus cilvēkus, kas ar savu paraugu vai vārdiem mums kaut ko iemācījuši. Kā vienmēr, neiztrūkstoši skanēja arī dziesmas un, kā jau septembrī pienākas, dzeja. Šī bija arī tā diena, kad izcilais režisors Jānis Streičs svinēja savu 80.jubileju, tāpēc mēģinājām atcerēties visas viņa filmas.

Un tad jau klāt rudens saulgrieži – Miķeļdiena. Šais svētkos ar skaistu priekšnesumu mūs iepriecināja Ķekavas līnijdeju grupa „Pīlādžu vīns", savukārt sociālā darbiniece Olga klātesošajiem atgādināja gan tradicionālos ticējumus par Miķeļiem, gan to, ka šai dienā tiek svinēti arī nozīmīgi kristīgie svētki – ercenģeļa Mihaēla diena. Noslēgumā dziedājām „Nāk rudentiņis", „Par pēdējo lapu" un citas dziesmas, saistītas ar rudeni.

  Drukāt