Franču studenti Ķekavas novadā

Maija vidū uz 2 nedēļām Latvijā bija ieradušies vairāk nekā 20 franču studenti, lai projekta „Europass mobilitāte ERASMUS +" ietvaros gūtu jaunu pieredzi un prakses iespējas, iepazīstoties ar izglītības un sociālā darba organizāciju Ķekavas novadā. Studenti tika sadalīti un darbojās dažādās iestādēs – Baložu vidusskolā, bērnudārzā „Avotiņš", „Bitīte" un „Raibā pupa", Jauniešu iniciatīvu centrā Ķekavā un P/A „Ķekavas sociālās aprūpes centrs" (Daugmalē un Ķekavā).

Melānija un Kasandra, kas savas prakses nedēļas pavadīja DC „Gaismas iela", iesaistījās visās dienas centra aktivitātes – sākumā tikai vērojot, bet tad arī līdzdarbojoties. Interesanti, ka valodas neprasme kontaktējoties neradīja īpašas problēmas ne mums, ne meitenēm. Kopā dziedājām, vingrojām, zīmējām, pērļojām, apguvām jaunus vārdu dažādās valodās, devāmies uz baseinu un minizoo „Līči". Puiši franču meitenēm iemācīja spēlēt novusu, bet viņas mums – cept franču cepumus. Vienai no meitenēm pat nosvinējām 18 gadu jubileju.

Klienti ar praktikantēm paspēja tik ļoti sadraudzēties, ka bija pat grūti šķirties. Kopīgi pavadījām laiku arī franču studentu prakses noslēguma pasākumā Jauniešu iniciatīvu centrā, kur dejojām, spēlējām spēles un cienājāmies ar kliņģeri.

Sadarbība ar Periges (Perigueux) skolu rit jau trešo gadu, un, domājams, tā varētu veiksmīgi turpināties arī nākamgad.

  Drukāt