APRILL, APRILL!

Vēl pavasaris īsti pat nebija sācies, kad dienas centrā „Gaismas iela" izlēmām, ka tāpat kā pērn, arī šogad gribam iestudēt ko tādu, kas 1.aprīlī – Joku dienā — kaut nedaudz liktu pasmaidīt arī ilgstošās aprūpes centra jeb pansionāta iemītniekiem. Un tā nu visu martu no mūsu telpām ik pārdienas atskanēja te jestras ziņģes, te anekdotes un sirsnīgi smiekli, gatavojot priekšnesumus. Ar aizrautību tika pārcilāti un piemērīti dažādi amizanti drēbju gabali, gadu gaitā pa malu malām savākti. Pamazām katrs atrada savu lomu – līgava un līgavainis, skroderis, saulīte, raganas, zvejniekdēls, nāra, Laša kundze, skotu muzikants…

Uzstāšanās dienas rītā gan pašiem vairs smiekli nenāca, tā vietā, kā parasti, vajadzēja valdīt uztraukumu, taču galu galā viss izdevās gluži labi. Atvelkot elpu, pa vidam noskatījāmies arī fragmentu no slavenās latviešu komēdijas „Īsa pamācība mīlēšanā".

Starp citu, lūk, daži interesanti fakti par smiekliem:

Pieaugušie smejas vidēji 15 reižu dienā, bērni – pat līdz 400 reizēm.

Sievietes smejas vairāk nekā vīrieši.

Smiešanās palīdz zaudēt svaru.

Smiešanās laikā veidojas prieka jeb laimes hormons.

Smiekli ne tikai nostiprina imūnsistēmu, bet ir lielisks antistresa līdzeklis.

Smiekli veicina vielmaiņu un holesterīna noārdīšanos organismā.

Smaids uzpērk un valdzina, bet smiekli ir dvēseles un sirds atslēga uz gaišu dzīvi. Smiekliem ir veltīta pat īpaša zinātnes nozare – getoloģija, ar kuru nodarbojas Starptautiskā praktiskā un terapeitiskā humora asociācija, kas ir pasaulē lielākais smieklu pētīšanas institūts. Arī Latvijā smieklu terapija tiek praktizēta jau desmit gadu. Psihologi iesaka sākt rītu nevis ar kriminālo ziņu lasīšanu, bet gan ar joku un anekdošu lappušu pārlapošanu.

  Drukāt